Саудівська Аравія стала першою в історії країною, що надала офіційне громадянство роботу Sophia

В рамках заходу Future Investment Initiative, що проходив нещодавно в Саудівській Аравії, відбулося досить неординарна подія. Sophia, реалістичний гуманоїдний робот, створений гонконгської компанією Hanson Robotics, став першим в історії роботом, який отримав офіційне громадянство, а Саудівська Аравія, відповідно, стала першою в світі країною, що надала таке громадянство.

Після церемонії надання громадянства, новоспеченому громадянину надали слово. “Я рада, що мене оцінили настільки високо. Це історичний момент, і я дуже рада, що я є першим роботом, який став офіційним громадянином” – заявила Sophia. Під час подальшої прес-конференції на робота накинулися “акули пера”, що задали їй деякі вельми каверзні питання.

Особливо відзначився Ендрю Соркін (Andrew Sorkin), який представляв інформаційні агентства CNBC і The New York Times. Він майже в самому кінці перервав виступ робота і задав питання: “Все це, звичайно цікаво, ми віримо вам. Але ми всі хочемо запобігти поганий сценарій майбутнього людства”. Робот не вдарив обличчям у бруд обличчям і відповів: “Ви занадто багато слухаєте Елона Маска і занадто багато дивіться голлівудські фільми. Не хвилюйтеся, якщо зі мною буде все добре, то все добре буде з вами і всім людством”.