HydroCamel II – перший ізраїльський підводний робот

Тепер Ізраїль можна сміливо віднести до списку країн, які мають на своєму озброєнні автономні підводні апарати (Autonomous Underwater Vehicle, AUV). У четвер на конференції NexTech Conference 2017, що проходила в місті Беер-Шева, увазі громадськості було представлено HydroCamel II, підводний робот, розроблений і створений фахівцями університету Бен-Гуріона. Згідно із заявою його творців, робот HydroCamel II може робити цілий ряд речей, на які не здатні інші подібні апарати.

“Автономний апарат HydroCamel II містить у своїй конструкції масу сучасних інноваційних технологій, включаючи високорівневу систему маневрування в шести ступенях свободи і здатність пірнати в вертикальному положенні” – розповідає професор Хьюго Гутермен (Prof. Hugo Guterman), – “Раніше такі здібності були обмежені тим, що подібні апарати могли діяти тільки за допомогою дистанційного управління, будучи пов’язаними з судном або сушею “пуповиною” кабелю, по якому передаються енергія і дані “.

Апарат HydroCamel II спочатку створювався з прицілом на його використання у військовій області, в зв’язку з чим кількість відомих технічних даних вельми обмежена. Цей 2.4-метровий апарат може бути оснащений найрізноманітнішим устаткуванням, таким, як гідролокаційні системи, камери різних типів і маніпуляторами для виконання різної роботи. Крім використання робота HydroCamel II у військових цілях, допускається його застосування в системах охорони і безпеки акваторій портів, нафтових і газодобувних морських платформ, для проведення досліджень океану і екологічного моніторингу.