Як цифрові технології змінять праця?

У минулому році підприємець Себастьян Тран поставив собі за мету збільшити обсяги продажів своєї компанії за допомогою штучного інтелекту, пише Емілі Ендес для Nature.

Тран – засновник і президент освітньої компанії Udacity, що розробляє і продає освітні курси. У компанії працює ціла армія рекрутерів, які заохочують покупців купувати її розробки. В обов’язки рекрутера входить відповідати на питання потенційних студентів в онлайн-чатах. Тран зібрав всі відповіді, які отримали студенти, які записалися на курс, і завантажив їх в програму на основі машинного навчання. Комп’ютерна програма визначила найбільш ефективні відповіді на типові питання. Завантаживши їх в пам’ять і змусивши працювати за певним алгоритмом, Тран створив “цифровий ректутерів”, який почав відповідати на питання разом з людьми. Як тільки до програми доходила черга, вона автоматично генерує відповіді на запитання студентів, які навіть не підозрювали, що спілкуються з машиною. Як виявилося, цей цифровий асистент допоміг команді ректутерів завербувати вдвічі (!) Більше абітурієнтів і приніс компанії непоганий прибуток. За словами Трана, система сконцентрувала весь кращий досвід його працівників і зробила його надбанням цілої команди. На його думку, це революційний процес.

“Так само, як паровий двигун і автомобіль збільшили нашу мускульну силу, комп’ютери багаторазово підсилять наш інтелект і перетворять нас в суперлюдей”, – говорить він.